HISTORIA ADELI: wspominaj przeszłość, lecz nie bój się przyszłości

„Adela. Krok w przeszłość” i „Adela. Krok w przyszłość” Anety Krasińskiej to dwutomowa powieść o współczesnych relacjach międzyludzkich, rodzinnych sekretach, a także o życiu, które jest pełne niespodziewanych zdarzeń.  Nakładem Wydawnictwa Szara Godzina  ukazała się tej autorki również trylogia: „Gdy opadły emocje”,  „Gdy nadeszło życie”, „Gdy powrócił spokój”. 

Adela, bohaterka powieści, niespodziewanie, w pewną sylwestrową noc, traci wszystko, co kocha. Pozbawiona rodzinnego domu, stara się przetrwać w nieprzyjaznym świecie dorosłych. Ktoś komu ufała, zdradził. Ktoś inny podał pomocną dłoń. Adela szuka bezpieczeństwa i miłości, ale los nie szczędzi jej rozczarowań i porażek. Upada i się podnosi. Zyskuje i traci. Nie poddaje się jednak i walczy o spełnienie marzeń.

Spotkanie  z niewidzianą przez lata ciotką Patrycją skłania ją do refleksji nad własnym losem. Bo co jest wart sukces finansowy, skoro nie ma przy kim zasypiać i komu mówić „dzień dobry”? Wreszcie Adela spełniła swoje największe marzenie – ma rodzinę. Jest kochana i kocha, ale nie potrafi oddychać pełną piersią. Wciąż spogląda wstecz, jakby bała się, że to wszystko jest tylko snem. Dodatkowo czuje się rozdarta między pragnieniem bycia pełnoetatową mamą a tęsknotą za pracą. Zatrudnia więc opiekunkę do dziecka. Ta zwraca uwagę na nietypowe zachowania chłopca, ale Adela – z obawy przed diagnozą lekarską – odwleka konsultacje u specjalistów. Spotkania z osobami z przeszłości pozwalają jej odkryć prawdę
o rodzinnych relacjach.  

Aneta Krasińska pisze o kobietach, które walczą z przeciwnościami losu. Sama z uporem pokonuje kolejne przeszkody, wciąż poszukując swojego miejsca w świecie. Jest głodna życia i nowych wyzwań, które inspirują ją do działania i pozwalają czerpać energię do pracy. Najlepiej odpoczywa w otoczeniu przyrody i zabytków. Zadebiutowała w 2014 roku.Aneta Krasińska i Wydawnictwo Szara Godzina zapraszają do czytania. „Adela. Krok w przeszłość” i „Adela. Krok w przyszłość” będą dostępne w księgarniach od 21 maja.

 

Wydawnictwo Szara Godzina 2017 | Designed By mappo.pl