"Gruzowisko" - Książka dla miłośników powieści obyczajowej i historii

„Gruzowisko” pióra Aleksandry Katarzyny Maludy (premiera 19 marca) jest opowieścią o ludziach, których połączyło pragnienie miłości, tęsknota i samotność,  a rozdzieliły brzemię wojennych doświadczeń i życiowe próby. To również oparta na faktach, biografiach, relacjach historia podnoszącej się z gruzów Warszawy.


Styczeń 1945 r. Warszawa w gruzach.

On – Leon Zarzeczny, stroiciel fortepianów. Każdy kikut kamienicy, każde wejście do kanału, każdy krzyż przypomina mu  o powstańczych walkach. Próbuje budować swoje życie w nowej rzeczywistości. Jednocześnie szuka bliskich. Ocaleli?

Ona - Ewa Lerska. Niesie pamięć zsyłki do Kazachstanu i służby wojskowej w armii generała Berlinga. Dla niej wojna trwa nadal.  Za wschodnią granicą została jej mała córeczka. Do czego może posunąć się matka, by odzyskać dziecko?

Trudna powojenna codzienność kobiety i mężczyzny, których połączył przypadek.  A w tle odradzająca się Warszawa. Portret ludzi i miejsc naszkicowany przez autorkę na podstawie wspomnień świadków odbudowy stolicy. Profesor Jan Zachwatowicz, Olgierd Straszyński, Andrzej Panufnik, Jerzy Waldorff… Pierwsza kawiarnia Mieczysława Fogga przy Marszałkowskiej 119, Teatr Malickiej, budowa Trasy W-Z…

„Gruzowisko” Aleksandry Katarzyny Maludy przenosi nas w czasy, straszne i dziwne, które odcisnęły swoje piętno na historii każdej polskiej rodziny, nie tylko warszawiaków. Autorka opowiada o nich tak zajmująco, że nie sposób oderwać się od lektury.
Aleksandra Katarzyna Maludy pisze takie książki, jakie sama chciałaby przeczytać. Jest absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego i pasjonatką historii.

Aleksandra Katarzyna Maludy i Wydawnictwo Szara Godzina zapraszają do czytania. 

Wydawnictwo Szara Godzina 2017 | Designed By mappo.pl