"Piętno dzieciństwa" - książka, która boli, ale i niesie nadzieję

„Piętno dzieciństwa” pióra Katarzyny Kieleckiej, które ukazało się 19 lutego nakładem Wydawnictwa Szara Godzina, to kontynuacja powieści „Sedno życia”. W pierwszym tomie autorka oddała głos Edycie, w drugim swoją historię opowiedział jej brat – Wojciech. Dwie książki, dwie perspektywy, dwa życia, jedna trauma.

Wojtek Rawicki, bohater powieści „Piętno dzieciństwa”, jest człowiekiem sukcesu i szczęściarzem. Zajmuje wysokie stanowisko w banku z dyrektorską pensją, mieszka
w pięknym domu w dobrej dzielnicy w Łodzi z żoną  i dziećmi, żyje jak, chce. A jednak… Pod maską silnego mężczyzny kryje się mały chłopiec, który doświadczył w dzieciństwie przemocy fizycznej i psychicznej. Wojtek brzydzi się sobą, boi się okazywać emocje, ucieka przed głębokimi relacjami i rani bliskich.

Świat Wojtka wywraca się do góry nogami w wigilijną noc, kiedy przypadkowo dowiaduje się, że jego niechciane dziecko urodziło się i żyje. Od tej chwili kieruje nim jedno pragnienie – poznać swoją sześcioletnią córkę i stać się dla dziewczynki ojcem.

Czy Wojtek zdobędzie się na odwagę, by zawalczyć o nowe życie? Czy niezaleczone blizny pozwolą mu poczuć się szczęśliwym i dać innym szczęście?

Katarzyna Kielecka mieszka w Łodzi z dwójką dorastających muzyków. Z wykształcenia jest pedagogiem specjalnym. Pracuje banku. Od lat tworzy drobne formy literackie: wiersze, opowiadania, teksty piosenek i scenariusze przedstawień dla dzieci. Pewnego dnia poczuła, że czas pomyśleć o powieści i już wie, że mogłaby pisać bez końca. Debiutowała powieścią Sedno życia (2019). Ponadto w tym samym roku ukazały się: Pod tym samym niebem i Gieśki. Księga przygód – książka przeznaczona dla młodych czytelników.


„Piętno dzieciństwa” - Wydawnictwo Szara Godzina i autorka powieści Katarzyna Kielecka zapraszają do czytania. Książka jest dostępna w internetowych i stacjonarnych księgarniach  w całej Polsce.

Wydawnictwo Szara Godzina 2017 | Designed By mappo.pl