Afrykański klucz

Nowość "Afrykański klucz" pióra Igi Karst

„Afrykański klucz” autorstwa Igi Karst to drugi tom serii kryminalnej „Pensjonat Biały Dwór” Wydawnictwa Szara Godzina, który ukazał się 5 marca. Pierwszy - „Zapach prawdy”, spotkał się z uznaniem recenzentów i czytelników  oraz kandydował do Nagrody Wielkiego Kalibru.


„Śmierć była blisko. Czerwona ziemia Kenii miała jej barwę  i zapach. (…) Obserwując o brzasku słońca zwierzęta przy wodopoju, Elżbieta czuła unoszący się w powietrzu strach przed tym, co ostateczne.”

Tak zaczyna się „Afrykański klucz”. Czy właśnie w Afryce należy szukać rozwiązania zagadki śmierci Elżbiety Budzanowskiej, lekarki specjalizującej w medycynie tropikalnej, która prowadzi projekt badawczy nad jadem węży? Umiera podczas snu w swoim mieszkaniu w Sycowie, ale powodem jej śmierci nie jest, jak się początkowo wydaje, zaawansowana choroba nowotworowa.

Prowadzący śledztwo komisarz Michał Orski podejrzewa  o morderstwo Elżbiety jej córkę – Magdalenę. Wkrótce jednak pojawiają się nowe, zagadkowe fakty… Policja bada kolejne tropy.  I nic nie jest już oczywiste.

Tymczasem Magdalena i jej przyjaciółka adwokat Anita Herbst odkrywają pilnie strzeżoną rodzinną tajemnicę. Okazuje się również, że przed śmiercią Elżbieta interesowała się okolicznościami tragicznego wypadku, w którym przed trzydziestu laty zginął jej mąż. Gdzie więc leży klucz do rozwiązania zagadki jej śmierci?

Iga Karst pierwszą umowę autorską podpisała w wieku zaledwie dziewiętnastu lat, dzięki czemu stała się jednym z najmłodszych debiutantów na rynku wydawniczym. Ma w dorobku dziesięć powieści, w tym: kryminały, thrillery i romanse. Nakładem Wydawnictwa Szara Godzina ukazały się dwie książki jej autorstwa w serii „Pensjonat Biały Dwór”: „Zapach prawdy” i „Afrykański klucz”. Autorka zawodowo związana jest z branżą PR.

Iga Karst i Wydawnictwo Szara Godzina zapraszają do czytania. 

Wydawnictwo Szara Godzina 2017 | Designed By mappo.pl